فناوری جذاب LTPO به نمایشگر گلکسی نوت ۲۰ سامسونگ اضافه می‌شود

فناوری جذاب LTPO به نمایشگر گلکسی نوت ۲۰ سامسونگ اضافه می‌شود

فناوری جذاب LTPO به نمایشگر گلکسی نوت ۲۰ سامسونگ اضافه می‌شود

مدیر علامل شرکت Display Supply Chain Consultants راس یانگ، در صفحه رسمی توییتر خود پیامی را منتشر کرده که به نظر می‌رسد قصد دارد فناوری LTPO را به نمایشگر گلکسی نوت ۲۰ بیاورد.

در سال 2020 نسخه اولترا گلکسی نوت ۲۰، قرار نیست عرضه شود و همانند دفعات قبل دوسری استاندارد و پلاس عرضه خواهند شد. نوت 20 پلاس نسبت به سری قبل خود 0.7 اینچ بزرگتر است و حتما وضوح تصویر آن بالاتر و معادل 3096*1444 خواهد بود. در این دو گوشی رفرش ریت ( به تعداد دفعاتی گفته می‌شود که تصویر بر روی صفحه نمایش در هر ثانیه به روز رسانی یا تازه می‌گردد) ۱۲۰ هرتز در نظر گرفته شده که باعث مصرف بهینه باتری می‌شود. اما دقیقا مشخص نشده و نمی‌دانیم رفرش ریت متغیر چه تفاوتی با سوییچ خودکار در سری اس ۲۰ دارد که تحت شرایطی خاص رفرش ریت را به ۶۰ هرتز کاهش می‌دهد.

در گلکسی نوت ۲۰، اندازه نمایشگر به ۶.۴۲ اینچ کاهش پیدا می‌کند که نسبت به سری قبل کمی بزرگ‌تر است. در این نسخه هم سامسونگ قصد دارد وضوح +۱۰۸۰P را حفظ کند که برای کاهش هزینه حرکت هوشمندانه‌ای است. خوشبختانه رفرش ریت ۱۲۰ هرتز مانند سری اس ۲۰ به این مدل هم خواهد آمد و محدود به مدل بالارده نیست.

گلکسی

توییت راس یانگ در ارتباط با  فناوری LTPO:

نمایشگر نوت ۲۰ پلاس از ۶.۸ اینچ به ۶.۸۷ اینچ و وضوح آن نیز به ۱۴۴۴ × ۳۰۹۶ پیکسل ارتقا خواهد یافت. تراکم پیکسل در آن به ۴۹۷ می‌رسد و نسبت تصویر ۱۹.۳:۹ است. پشتیبانی از رفرش ریت ۱۲۰ هرتز به همراه فناوری LTPO و رفرش متغیر، کمترین مصرف انرژی را در پی خواهد داشت.

گویا سامسونگ قصد دارد پنل‌های OLED خود را با فناوری LTPO طراحی کند که هم کاهش ضخامت گوشی و هم از نظر مصرف انرژی ۵ الی ۱۵ درصد بهتر از LTPS را به دنبال خواهد داشت. این فناوری را قبلا در اپل واچ سری ۴ اپل دیدیم که بعدها سامسونگ آن را در ساعت هوشمند گلکسی واچ اکتیو ۲ بکار برد و حالا قصد دارد در گوشی‌های این شرکت نیز استفاده کند.

هنوز مشخص نیست سامسونگ در گلکسی فولد ۲ از چه فناوری برای ساخت نمایشگر استفاده می‌کند و بنابراین باید منتظر ماند و دید در آینده چه خبرهای بیشتری در این رابطه منتشر می‌شود.

نظرات بازدیدکنندگان