چرا گوشی‌ها با گذشت زمان کند می‌شوند؟

چرا گوشی‌ها با گذشت زمان کند می‌شوند؟

چرا گوشی‌ها با گذشت زمان کند می‌شوند؟

چند دلیلی که مسبب کند شدن سرعت گوشی می‌شوند را بررسی می‌کنیم.

1.پیری تراشه گوشی:

 هر محصولی مانند انسان‌ها طول عمری دارد و با گذشت زمان طی استفاده وارد دوره‌های زمانی می‌شود. دلیل آن نیز این است که عمر تراشه با استفاده زیاد کم و کم‌تر می‌شود.

2.بعضی قسمت ‌ها آسیب می‌بینند:

باید بدانید که در طول استفاده از گوشی اتفاق‌هایی مانند افتادن یا برخورد، برای آن می‌افتاد و جلوگیری از آن نیز اجتناب ناپذیر است. این اتفاقات موجب شل شدن و صدمه قسمت داخلی گوشی شده و ممکن است به مرور دستگاه را به سمت کند شدن، کار نکردن و مشکلاتی نظیر پاسخگو نبودن برنامه‌ها، ببرد.

3.کهولت دستگاه بدلیل استفاده و عملکرد:

مستقیم ترین اثر عملکرد گوشی اینست که مصرف برق گوشی را بسیار بالا می‌برد و همچنین رابطه مستقیمی با کهولت و طول عمر گوشی دارد. و استفاده زیاد از گوشی و بالا رفتن دمای آن بر تمامی پروسه‌های گوشی مانند CPU اثر می‌گذارد و این خود به اندازه کافی مسبب کندی گوشی می‌شود.

4.آپدیت کردن برنامه‌ها و ارتقا نسخه سیستم:

gembo.slowphone

هر ارتقا سیستمی حجم خاصی از حافظه را اشغال، و اگر برنامه‌ها آپدیت شوند حجم مشخصی از عملکرد CPU را درگیر می‌کنند و طبق همین امر مصارف بالاتر می‌روند. و نتیجه این خواهد بود که سیستم عامل جدید با سیتم عامل قدیم براحتی اجرا نمی‌شود. بنابراین هر دفعه بعد از هر آپدیتی سرعت سیستم تحت الشعاع قرار می‌گیرد و با بالا رفتن تعداد آپدیت‌ها گوشی دیگر مانند ورژن قبلی کار نخواهد کرد.

5.برنامه‌های بسیاری در پس زمینه قرار می‌گیرند:

gembo.slow

زمانیکه که پس زمینه صفحه موبایل پر می‌شود از اپلیکیشن، سرعت پردازنده کم و تکه تکه شدن حافظه یا بعبارتی پرش آن افزایش پیدا می‌کند و بسختی قادر به باز کردن برنامه‌های گوشی خواهید شد. بعلاوه وقتی تعداد برنامه‌ها افزایش می‌یابد درگیر شدن و افزایش دما نیز افزایش می‌یابد.

بنابراین پیرو مطالب فوق میتوانید با انجام اعمالی مثل براحتی از کند شدن گوشی جلوگیری کنید.

برای دیدن راحتر مطالب به اینستاگرام گمبو سربزنید.

https://www.instagram.com/p/CEl8OZcB7Iy/

 

نظرات بازدیدکنندگان