آموزش فعالسازی دوربین هوشمند شیائومی

آموزش فعالسازی دوربین هوشمند شیائومی

دوربین هوشمند 360 درجه شیائومی با ظاهری زیبا و جذاب و امکان چرخش 360 درجه، به شما کمک می‌کند تا به وسیله آن تمامی زوایای منزل خود را به راحتی مشاهده کنید. 

موارد استفاده دوربین 360 درجه شیائومی

دوربین تحت شبکه شیائومی، نه تنها روی سطوح مختلف بلکه بر روی سقف و به صورت بر عکس نیز قابل نصب می باشد.

این دوربین هوشمند برای نصب در محیط خانه طراحی شده و 360 درجه در محور افقی و 96 درجه در محور عمودی امکان چرخش دارد و همچنین 110 درجه میدان دید در اختیارتان می‌گذارد. این دوربین دارای حسگر CMOS می‌باشد و فرمت فیلم‌های ضبط شده توسط آن MPEG4 می‌باشد. در این دوربین میکروفون داخلی قرار گرفته و کیفیت بالایی در ضبط  و انتقال بالا دارد.

ویژگی دوربین 360 درجه شیائومی:

قدرت دید در شب و عملکرد دوربین در تهیه تصاویر در تاریکی 

در این دوربین سه راه ذخیره فیلم وجود دارد که عبارتنداز:

  • استفاده از بکاپ ذخیره شده در Xiaomi Cloud
  • استفاده از کارت حافظه جانبی MICRO USB
  • استفاده از حافظه داخلی دوربین که ضبط 64 گیگ را تضمین می‌کند.

دوربین هوشمند شیائومی علاوه بر سطوح مختلف بلکه قابل نصب به روی سقف به صورت برعکس می‌باشد.

نصب و راه اندازی دوربین 360 درجه شیائومی

 موارد لازم برای اتصال کامل :

  • دوربین شیائومی (سری Home،Dome و یا …)
  • گوشی هوشمند با حداقل اندروید ۴٫۴ و یا iOS 9.0
  • اینترنت

در حال حاضر مشکلی از نظر تحریم و یا اتصال به سایت های شیائومی وجود ندارد، و در این آموزش از هیچ ابزار گذر از تحریمی استفاده نشده است، اما اگر نیاز شد می توانید برای بالا برند روند کار، از این ابزار استفاده کنید.

این دوربین، قابلیت کنترل از طریق اپلیکیشن Mi Home را دارد و برای راه اندازی آن، به تلفن همراه نیاز است، و میتوانید با اسکن کردن تصویر زیر، این اپلیکیشن را در تلفن همراه خود نصب کنید.

آموزش نصب دوربین هوشمند شیائومی

اگر توانایی اسکن کد را ندارید، از لینک زیر، برنامه Mi Home را از فروشگاه های رسمی دانلود کنید.

لینک

- برای اولین بار که وارد این نرم‌افزار شوید، باید یک حساب کاربری شیائومی بسازید.

- برای این کار می‌توانید گزینه‌ی Sign up را لمس کنید و مراحل کوتاه ثبت نام را طی کنید.

- هنگام وارد کردن نام کاربری، کنار فیلد مربوطه به آن، کشور Mainland China را انتخاب کرده و پسورد را وارد کنید تا به صفحه اصلی هدایت شوید.

- در قسمت سمت راست بالای محیط نرم‌افزار، علامت + قرار گرفته است با لمس آن دو گزینه‌ی Add device و Add scenes نمایش داده می‌شود.

- گزینه اول برای اضافه کردن گجت‌های شیائومی و گزینه‌ی دوم برای اضافه کردن اتوماسیون و دادن دستورهای مختلف به گجت‌ها تعبیه شده است.

- با لمس Add device، وارد صفحه‌ای می‌شوید که که در بالای آن گزینه‌ی Add camera products و در پایین، گزینه Scan و Add manually درج شده است.

- با لمس Add camera products می‌توانید دوربین‌های شیائومی را به اپلیکیشن متصل کنید.

- اگر بلوتوث گوشی شما روشن باشد، با لمس Scan، گجت‌هایی که با بلوتوث کار می‌کنند در همین صفحه نمایش داده خواهند شد تا بتوانید مراحل راه‌اندازی آن را طی کنید.

- با لمس Add manually وارد صفحه‌ی لیست محصولات شیائومی خواهید شد.

- اگر یک دستگاه را به اپلیکیشن متصل کنید، تصویر و اسم آن دستگاه در صفحه اول اپلیکیشن در زبانه‌ی My Devices نمایش داده خواهد شد. اگر انگشت خود را چند ثانیه روی آیکن دستگاه نگه دارید، گزینه‌های Rename، Share، Sort و More نمایش داده می‌شود.

- در برنامه Mi Home می‌توانید به هر دستگاه، اتاق و مکان مربوط به آن را اختصاص دهید. مثلاً می‌توانید روتر ۳ شیائومی را به هال، پلوپز را به آشپزخانه و دستگاه تصفیه هوا را به اتاق نشیمن اختصاص دهید و این‌گونه هر اتاق را می‌توانید جداگانه مدیریت کنید.

نظرات بازدیدکنندگان