اشتباهاتی که گوشیتان را نابود می کند

اشتباهاتی که گوشیتان را نابود می کند

اشتباهاتی که گوشیتان را نابود می کند

با توجه به افزایش قیمت دلار در ایران شاهد بالا رفتن چشم‌گیر قیمت گوشی‌ها در بازار هستیم که همین امر سبب شده خرید مجدد گوشی برای سطوح مختلف طبقاتی جامعه کاری سخت و شاید حتی غیرممکن شود، برای شروع بهتر است بدانید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، در ادامه همراه سایت گمبو باشید تا مواردی که باعث مرگ تدریجی گوشی دوست‌ داشتنی‌تان می‌شود را بشناسید و از راهکارهایی که به شما می‌دهیم استفاده کنید و بعد از آن مطمئن باشید عمر گوشیتان را برای مدت طولانی‌ بیمه کرده‌اید.

کابل شارژ مناسب

استفاده نادرست از شارژر و خرید کابل بی‌کیفیت

یکی از مواردی که می‌تواند به طور جدی به گوشی شما صدمه بزند خرید کالاهای بی‌کیفیت از برند‌های ناشناخته است، بسیاری از افراد برای خرید گوشی هزینه بسیار زیادی را متحمل می‌شوند و زمانی که به قسمت خرید لوازم جانبی مانند کابل شارژ می‌رسند به دنبال ارزان‌ترین‌ها هستند! این نوع کابل‌ها می‌تواند آسیب‌های جدی‌ای به گوشیتان وارد کند، پس خرید کابل باکیفیت از جمله مواردی است که باید آن را رعایت کنید.
وقتی می‌خواهید کابل شارژ را از گوشی جدا کنید به آرامی این کار را انجام دهید و خود کابل را نکشید! ضمنا می‌دانم که بارها این را شنیده‌ و خوانده‌اید اما باز هم تکرارش خالی از لطف نیست، یکی از بدترین ظلم‌هایی که می‌توانید در حق گوشیتان انجام دهید وصل کردن آن به شارژر بصورت شب تا صبح است، جداً اینکار را انجام ندهید و زمان شارژ کردن گوشیتان را به نحوی تنظیم کنید که در طول روز باشد، زمانی که باطری گوشیتان به ده درصد رسید آن را به شارژ بزنید و وقتی هم که حدود نود درصد از باطری شارژ شد آن را از شارژر جدا کنید.

عدم استفاده از محافظ نمایشگر و قاب محافظ گوشی

حتما ازمحافظ نمایشگر استفاده کنید، هرچقدر هم که احتیاط کنید و مواظب باشید افتادن گوشی از دست در طول یک بازه‌ زمانی امری اجتناب‌ناپذیر است، استفاده از قاب محافظ هم برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی و خط و خش پشت و روی گوشیتان می‌تواند کمک بزرگی باشد.

قاب و گلس

ضد آب

با وجود مقاومت گوشی در برابر نفوذ آب، مراقب باشید

شاید از خیلی‌ها شنیده‌اید که می‌گویند گوشی من ضد آب است و بغضاً آن را به درون آب هم انداخته‌اند، اما خیلی به این آپشن گوشی عزیزتان اعتماد نکنید، ضد آب بودن به این معنی نیست که شما به همراه گوشیتان شنا کنید یا آن را برای خودنمایی درون یک سطل آب قرار دهید، این کار ریسک بسیار بزرگی برایتان به همراه خواهد داشت.

آپدیت

آپدیت‌های امنیتی و بروزرسانی‌ها را جدی بگیرید

و در آخر اینکه آپدیت ها و بروزرسانی‌ها را همیشه در اولین فرصت انجام دهید این مورد علاوه بر سیستم‌عامل گوشی در ارتباط با اپلکیشن‌هایی که روی گوشیتان نصب کرده‌اید هم صدق می‌کند.

نظرات بازدیدکنندگان