فرق بین هدست و هدفون و هندزفری

فرق بین هدست و هدفون و هندزفری

فرق بین هدست و هدفون و هندزفری

همه ما با هدست و هدفون و هندزفری تقریبا کم وبیش درگیر هستیم ولی تا حالا واستون سوال نشده که فرق اینا در چیه؟؟؟

همه اینها دستگاه هایی هستند که از نظر کارایی با هم تشابه هات زیادی دارند ولی مطمعنآ شمایی که روی این لینک کلیک کرده اید از آن دسته از افرادی هستید که مثل من برایتان جالب شده که بدانید مثلا فرق بین هدست و هدفون در چیه؟ و اینکه چه چیزی این دو را از هم متمایز میکنه. و دانستن این موضوع  راهنمایتان می کند تا در خرید هایتان با علم اینکه کدام یک بیشتر بکارتان می آید, بهترین انتخاب را داشته باشید.

هدفون:

هدفون

هدفون به نوعی پیشگام همه این نوع دستگاه که در این لیست قراره  بررسی کنیم است. در ساده ترین حالت ممکن دو بلندگو دارد که از طریق یک کابل بشکل نعل اسب به یکدیگر متصل هستند. که در بالای سر بصورت تل روی دو گوش قرار میگیرد که کل گوش را در بر میگیرد, و اینجاست که شما میتوانید از تجربه گوش کردن به یک آهنگ بصورت اختصاصی لذت خواص ببرید.

وجود هوا ما بین دستگاه پخش صدا  تا گوش شنونده باعث ایجاد نویز و در نتیجه نارسایی کامل صدا میشود, ولی هدفون بخاطر ایجاد بستری خوب برای عدم وجود هوا در اطراف گوش شنونده کمک میکند که صدایی رساتر داشته باشیم.

 

هدست:

هدست بلوتوث

هدستهدست مکالمههدست

هدست اساسآ همان هدفون هستش که مجهز به میکروفون شده.

میکروفون میتونه بصورت یک شاخص روی هدست تعبیه شده باشه یا درون هدست قرار گرفته باشه و نا مشخص باشه. هدست میتونه با سیم باشه و یا بصورت بلوتوث کار کنه, میتونه بزرگ باشه تا روی سر یا روی گردن قرار بگیره میتونه کوچیک باشه تا توی گوش بمونه بعضا تک گوش و  بعضا دو گوش هستش. در کل هدست اصولا برای طیف گسترده تری از دیوایس ها مورد استفاده قرار می گیرد, مثلا برای برقراری ارتباط صوتی از طریق اسکایپ, یا برای گیمرهای حرفه ای, استفاده جهت مکالمه حین رانندگی و ...

 

ایرفون و هندزفری

هندزفری

ایرفون کاملا کارایی مشابه هدفون را داره ولی در سایز کوچکتر و به همراه رشته کابلی به دیوایس های دیگر مثل تلفن همراه و یا ام پی تری پلیر متصل میشوند. ایرفون همیشه در دسترس می باشد و از آنجایی که درون گوش قرار میگیرد بخاطر عدم وجود هوا و با استفاده از کمترین ارتعاش ممکن, میتواند به مراتب صدایی بهتر از هدفون هم به شنونده بدهد.

سبکی و کوچکی و قابل دسترس بودن ایرفون و توانایی استفاده در حین کار و حرکت موجب شده تا این محصول بین ورزشکاران و عموم مردم از محبوبیت بالایی برخودار باشد.

امروزه با میکروفون دار کردن ایرفون ها بصورت معمول به آن هندزفری گفته میشود.

 

در یک کلام

هدفون: تخصص برای بهتر شنیدن صداست.

هدست: برای گیمرها و ارتباطات.

ایرفون: دم دست و همکاره بودن

برای اینکه بتونید دسترسی راحت تر به این بلاگ داشته باشید در صورت فراموشی تفاوت‌ها می‌توانید این پست را در اینستاگرام گمبو سیو کنید. 

فرق بین هدست و هدفون و هندزفری

نظرات بازدیدکنندگان