افزایش طول عمر باتری گوشی موبایل

افزایش طول عمر باتری گوشی موبایل

افزایش طول عمر باتری گوشی موبایل سوال همه‌ی افرادی است که با این تکنولوژی سروکار دارند. با پیشرفت تکنولوژی در قسمت باتری‌های گوشی‌های هوشمند نیز تغییراتی به وجود آمده است. در گوشی‌های سالهای گذشته فرد به راحتی می‌توانست باتری گوشی را خودش تعویض کند، اما در نسل جدید گوشی‌های هوشمند باتری‌ها غیر قابل تعویض هستند و یا باید توسط فرد متخصص تعویض شوند. پس بهتر است دنبال راهکارهایی باشیم تا طول عمر باتری را افزایش دهید و دیگر دغدغه تعویض نداشته باشید. در ادامه درباره افزایش طول عمر باتری و راهکارهای آن را بررسی خواهیم کرد.

نگهداری شارژ گوشی بین 30 تا 80 درصد

حتما شنیده‎‌اید که در قدیم می‌گفتند بگذارید شارژ باتری گوشی کاملا تخلیه شود و سپس آن را شارژ کنید. این موضوع برای باتری‌های اسیدی صدق می‌کند. امروزه گوشی‌های هوشمند دارای باتری لیتیوم یونی هستند. این باتری‌ها دیگر نیازی به تخلیه شارژ ندارند بلکه بهتر است شارژ آن را بین 30 تا 80 درصد نگهدارید زیرا تاثیر زیادی در افزایش طول عمر باتری خواهد داشت.

شارژ طولانی مدت ممنوع

بسیاری از افراد عادت دارند گوشی خود را از شب تا صبح و با طولانی مدت در شارژ بگذارند. این کار باعث می‌شود، طول عمر باتری کاهش یابد و حتی در عملکرد گوشی نیز اختلال به‌وجود می‌آید. به طور استاندارد گوشی باید زمانی که شارژ 100 درصد شد شارژ را قطع کند و به صورت خودکار زمانی که از میزان شارژ کم شد مجدد دستگاه را شارژ کند.

جلوگیری از گرم شدن باتری

گرما هم مثل ولتاژ بالا می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش عمر باتری داشته باشد. اگر باتری بین دمای 25 تا 30 درجه سانتی‌گراد باشد بعد از یکسال تنها از 80 درصد ظرفیت آن می‌توان بهره برد و همچنین اگر در دمای 45 درجه سانتی گراد باشدپس از یکسال می‌تواند از 65 درصد ظرفیت آن بهره برد. اما اگر یک باتری همزمان به حالت شارژ 100 درصد باشد و در محیط گرمی نیز باشد، در بدترین وضعیت قرار دارد.
همچنین قابلیت فست شارژ نیز که امروزه در اغلب شارژرها و همچنین گوشی‌ها وجود دارد به علت وارد شدن ولتاژ بالا و افزایش دما باتری خود باعث کاهش طول عمر باتری می‌شود.

نظرات بازدیدکنندگان