افزایش سرعت گوشی های اندرویدی با چند حرکت ساده

افزایش سرعت گوشی های اندرویدی با چند حرکت ساده

افزایش سرعت گوشی های اندرویدی با چند حرکت ساده

پایین بودن سرعت گوشی اندروید برای کاربران بسیار آزار دهنده است. گوشی اندروید دارای تنظیمات خاصی هستند که با آنها می‌توان سرعت گوشی را بالا برد. این تنظیمات در حالت عادی در دسترس نیستند، اما بعد از ظاهر شدن کاربردهای زیادی از جمله افزایش سرعت گوشی دارند.

برای فعال سازی این تنظیمات، بعد از ورود به قسمت تنظیمات وارد بخش About Device شوید و به روی گزینه Build Number چند بار پشت سر هم بزنید تا پیام فعال شدن مخصوص توسعه دهنده نمایش داده شود.

افزایش سرعت گوشی اندروید 

سپس به صفحه Settings برگردید. بخش Developer Options در قسمت بالا و یا پایین گزینه About Device نمایش داده می‌شود. بعد از ورود به این بخش هیچکدام از گزینه‌ها را بدون اطلاعات قبلی تغییر ندهید. ابتدا سوئیچ بالای صفحه را روشن کنید. سپس تا رسیدن به مجموعه‌ای از گزینه‌ها تحت عنوان
Window Animation Scale و همچنین Transition Animation Scale و Animator Duration Scale اسکرول کنید.

اولین گزینه مربوط به پنجره‌های پاپ آپ است، مواردی که حین تغییر تنظیمات نمایش داده می‌شوند. دومین گزینه مربوط به افکت نمایشی است که حین رفتن از یک پنجره به پنجره‌ای دیگر نمایش داده می‌شود. سومین مورد به انیمشن‌های مختلف سیستم مربوط می‌شود. به عنوان نمونه می‌توان به انیمیشنی که حین پایین کشیدن پنجره نوتیفیکیشن نمایش داده می‌شود اشاره کرد.

در حالت عادی سرعت همه این‌ها به روی 1x قرار داردکه می‌توان بین 0 یا همان OFF و تا 10x  تغییر داد. با افزایش عدد بالاتر از 1x طول انیمیشن افزایش پیدا می‌کند، در حالی که کمتر شدن این مقدار به سرعت بخشیدن اجرای انیمیشن و در نهایت منجر به افزایش سرعت گوشی شما می‌شود.

برای افزایش سرعت گوشی راههای متفاوتی وجود دارد که یکی از این راهها روت کردن گوشی و پاک کردن برنامه‌های اضافی و یا غیر ضروری است. اما در نهایت یکی از بهترین و مهمترین راه‌های افزایش سرعت گوشی استفاده از تنظیمات برنامه نویسی و یا همان توسعه دهنده است.

نظرات بازدیدکنندگان