آموزش اتصال گوشی هوشمند به تلویزیون به وسیله وای فای

آموزش اتصال گوشی هوشمند به تلویزیون به وسیله وای فای

آموزش اتصال گوشی هوشمند به تلویزیون به وسیله وای فای

حتما برای شما هم پیش آمده که خواستید فیلم و یا رسانه ای را در گوشی خود ببینید که به دلیل کوچک بودن سایز گوشی راضی نبوده اید، با پیشرفت تکنولوژی قابلیت اتصال تلفن همراه به تلویزیون فراهم شده است تا بتوان فایل‌های رسانه ای را در ابعاد بزرگتر مانند تلویزیون دید اما چگونه؟ در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه اتصال گوشی هوشمند به تلویزیون را به شما آموزش دهیم؟

اولین راه اتصال گوشی به تلویزیون استفاده از کابل hdmi است، اما اگر به هر دلیلی به آن دسترسی ندارید جای هیچ ناراحتی نیست چرا که امروزه به کمک وای فای هم می‌توان متصل شد. 

۱- برای متصل شدن بدون استفاده از سیم تلفن هوشمندتان باید اندروید ۴٫۴٫۲ به بالا باشد. همچنین نرم افزار کروم کست را دانلود و نصب کنید و دقت داشته باشید که گوشی تان به همان شبکه وای فایی که کروم کست بهره مند است وصل باشد.

۲- در مرحله ی بعد نرم افزار را باز کرده و گزینه Cast Screen/Audio را برگزینید و در مرحله آخر هم دکمه زرد موجود روی صفحه را فشار دهید.

آموزش اتصال گوشی به تلویزیون با وای فای

چطور از تکنولوژی DLNA برای متصل کردن گوشی و تلویزیون خود بهره مند شویم ؟

مدل های گوشی های موبایل از گواهی DLNA مانند Samsung Galaxy S6, S6 Edge یا HTC One M9 می باشد که قادر هستند به خوبی Xbox One را به پروژکتور، ست تاپ باکس و تلویزیون دارای DLNA وصل کنند، هنگامی که هر دو گوشی به یک روتر اینترنت متصل باشند. اگر تلویزیون شما از سیستم DLNA بهره نبرد، نیز قادر هستید از دانگل DLNA برای ارسال تصویر بی سیم به تلویزیون بهره ببرید .

راه سوم هم رفتن به قسمت تنظیمات موبایل و یافتن گزینه NFC and sharing می باشد . در این قسمت شاخص Screen Mirroring را برگزینید . سپس قادر هستید گوشی را که امکان متصل شدن به آن وجود دارد را ببینید. پس از چند ثانیه پیغامی روی دستگاه مقصد نشان داده می شود که با پذیرفتن آن می توانید محتوای نمایشگر را روی آن مشاهده کنید .

  • در ابتدا برای اتصال بی‌سیم گوشی به تلویزیون می‌بایست که اندروید گوشی‌تان نسخه 4.4.2 به بالا باشد و در کنار آن نرم‌افزار کروم کرست را نصب کنید، و گوشی‌تان به همان شبکه‌ای که کروم کروست به آن متصل است وصل شود.
  • نرم افزار را باز کرده و گزینه Cast Screen/Audio را انتخاب کنید و دکمه زرد رنگی که در صفحه موجود است را بزنید.

نحوه اتصال گوشی IOS به تلویزیون با وای فای

اگر تلویزیون شما امکان اتصال وای فای را دارد خیلی راحت می‌توانید به تلویزیون متصل شوید. در گوشی با سیستم عامل ios می‌توانید با کمک  AIRPORT EXPRESS PORTABLA HOTSPOT به تلویزیون وصل گردید.

نظرات بازدیدکنندگان