هدست بلوتوث را با شارژر موبایل و پاوربانک شارژ نکنید

هدست بلوتوث را با شارژر موبایل و پاوربانک شارژ نکنید

هدست بلوتوث را با شارژر موبایل و پاوربانک شارژ نکنید

اصلی‌ترین دلیل ایجاد مشکل برای گجت‌های موبایل عدم آگاهی کاربران در مورد نحوه استفاده درست آن است. شارژ کردن هدست بلوتوث یا دیگر گجت‌ها با پاوربانک هیچ مشکلی ندارد اما باید درست از آن استفاده کنید. اغلب افراد گمان می‌کنند شارژ کردن هدست بلوتوث با پاوربانک هیچ گونه مشکلی ایجاد نمی‌کند و برخی افراد از روش‌هایی مانند شارژر با کامپیوتر، لپتاپ و شارژر موبایل استفاده می‌کنند. در جعبه هدست بلوتوث‌ها یک کابل شارژ کوچک وجود دارد اما اثری از کلگی شارژر وجود ندارد. 

ولتاژی که یک هدست بلوتوث برای شارژ شدن نیاز دارد با ولتاژ گوشی متفاوت است به همین دلیل شارژ کردن هدست بلوتوث با شارژر گوشی در بلند مدت به دستگاه آسیب می‌زند چون‌که ولتاژی بالاتر از ظرفیت به هدست بلوتوث وارد می‌کند. بهترین روش شارژ کردن هندزفری بلوتوث، استفاده از پاور بانک است. اما چطور از پاور بانک استفاده کنیم؟

پاوربانک

چطور هندزفری بلوتوث را با پاوربانک شارژ کنیم؟

هر محصول شارژر از جمله هدست بلوتوث دارای یک ولتاژ مخصوص است که پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا مشخصات آن را به دقت مطالعه کنید. احتمال دارد که بتوانید برای هدست بلوتوث خود یک شارژر معمولی گوشی را تهیه کنید. اما اگر ولتاژ ورودی هدست بلوتوث کم است با پاوربانک یک آمپری و با کابل مخصوص می‌توانید آن را شارژ کنید. 

نحوه فعال کردن حالت کم ولتاژ پاوربانک

برای فعال کردن حالت یک آمپری در وحله اول باید نحوه کار با پاوربانک را بدانید. فعال کردن حالت شارژ کردن با آمپر کم در انواع پاوربانک متفاوت است اما در برخی از پاوربانک‌ها مانند شیائومی کافیست دکمه پاور را دو بار به صورت متوالی فشار دهید. برای اینکه متوجه شوید آیا حالت شارژ کردن با آمپرکم فعال شده است یا نه، باید به چراغ های چشمک زن پاوربانک توجه کنید.

زمانی که حالت شارژ کردن با آمپرکم فعال شده باشد، همه ی چراغ های پاوربانک خاموش می شود و تنها یکی از آن ها به صورت چشمک زن روشن خواهد شد. در این حالت می توانید بدون نگرانی در مورد خراب شدن هندزفری، آن را با پاوربانک شارژ کنید ممکن است برخی پاوربانک‌ها این قابلیت را نداشته باشند. برای اینکه ولتاژ خروجی پاوربانک را به حالت اولیه بازگردانید و بخواهید گوشی موبایل 2.1 آمپری را شارژ کنید کافیست مجدد دکمه پاور را دوبار پشت سر هم فشار دهید. 

نتیجه گیری:

برای جمع بندی باید بگوییم هیچ چیز به اندازه گرما و ولتاژ بیش از ظرفیت و اندازه، برای انواع وسایل الکترونیکی مضر نیست.  از این رو برای نگه داشتن وسایل الکترونیک به بهترین شکل ممکن، از شارژر متناسب استفاده کنید.

نظرات بازدیدکنندگان