نشانه خراب شدن باتری هدست بلوتوث

نشانه خراب شدن باتری هدست بلوتوث

نشانه خراب شدن باتری هدست بلوتوث

هدست بلوتوث در چندین سال اخیر توانسته جایگاه بسیار خوبی را در میان کاربران پیدا کند. به تولید و عرضه این محصول مشکلات بسیاری مخصوصا برای کاربران هندزفری‌های سیمی حل شده است. اغلب افراد حاضر هستند با قیمت بالایی بهترین هدست را تهیه کنند.

هندزفری‌های سیمی که پیش از هدست بلوتوث‌، به بازار عرضه شده‌اند کاربران بسیاری دارد اما به دلیل سیمی بودن محدودیت ایجاد می‌کند و زود خراب می‌شود. اما هدست بلوتوث‌ها چون اتصال از طریق بلوتوث دارند دیگر نیازی به سیم ندارند و تا 10 متر که قابلیت ‌اتصال دارند فضای بیشتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.
در این میان ممکن است که هدست بلوتوث شما با مشکلاتی مواجه شود و برای تعمیر آن مجبور شوید از یک متخصص کمک بگیرید. گاهی اوقات مشکلاتی مانند قطع و وصل شدن مجدد این مشکل را حل کرد و حتی این احتمال وجود دارد که مشکل مربوط به گوشی و موارد دیگر باشد و هدست شما کاملا سالم باشد.

اما مشکلاتی از قبیل خاموش شدن هدست بلوتوث با وجود داشتن شارژ، نشان دهنده عدم سلامت هدست شماست. در این مواقع شما می‌توانید از گارانتی استفاده کنید و اگر فاقد گارانتی باشد مجبورید آن را به دست یک تعمیرکار بسپارید. چون هدست‌ها ظاهر و ساختاری ظریف دارند ممکن است در صورت بازگشایی آن برای تعمیر دیگر مثل اول خود نباشد.

 اگر احساس می کنید که هدست بلوتوث شما خیلی زود شارژ تمام می کند یا باتری آن خراب شده است، با ما همراه باشید.

علت اصلی خراب شدن باتری هدست بلوتوث

دلایل بسیاری وجود دارد که بر کیفیت و طول عمر محصولاتی این چنین تاثیرگذار است. که از مهمترین آن می توان به قدرت و توان باتری، نوع مراقبت شما از محصول، مدت زمان استفاده از آن و همچنین برند ارائه دهنده اشاره کرد. اغلب رفتارهای کاربران مهمترین دلیل است که باعث کاهش طول عمر هدست های بلوتوثی می شوند. مثلا قرار دادن هدست بلوتوث در گرما از مواردی است که احتمال خراب شدن باتری را افزایش می دهد. دقیقا همانطور که به باتری گوشی آسیب وارد می کنیم. به همین دلیل توصیه می شود در روزهای تابستان و یا حتی روزهای سرد زمستانی که هوای ماشین خیلی گرم است، هدست بلوتوث خود را در معرض دریچه های بخاری ماشین و یا جلوی نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

دلیل بعدی که بسیار اهمیت دارد استفاده از محصولات باکیفیت است. اگر باتری هدست بلوتوث بدون هیچ دلیلی خراب شده و مدت زمان زیادی نیست که از این هندزفری استفاده می کنید، این احتمال وجود دارد که هندزفری بلوتوث شما کیفیت مطلوبی ندارد و یا حتی تقلبی است. برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین مسائلی پیشنهاد می شود تا جای امکان از مراکز معتبر خرید کنید.

نشانه های خراب شدن باتری هدست بلوتوث

باتری هدست بلوتوث مانند گوشی قابل تست نیست که با یک بار تست بتوان تشخیص داد که مشکل از باتری است یا نه! در این گونه مواقع فقط دو راه وجود دارد یا دور انداختن هدست یا تعمیر آن. اگر دو یا سه مورد از نشانه‌های زیر را در محصول خود دیدید به احتمالا بالا هدست بلوتوث شما خراب شده است. 

  1. خاموش شدن هدست بلوتوث به صورت ناگهانی (خاموش شدن هندزفری با داشتن شارژ)
  2. خاموش شدن هدست بلوتوث بعد از جدا کردن از شارژر
  3. روشن شدن هدست بلوتوث تنها زمانی که به شارژر متصل می شود

نکته:

چنانچه مدت زمان زیادی است که هدست بلوتوث را دارید احتمالا باتری آن دچار فرسایش شده و بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

نظرات بازدیدکنندگان