علت خراب شدن دکمه HOME آیفون

علت خراب شدن دکمه HOME آیفون

علت خراب شدن دکمه HOME آیفون

دکمه HOME یا دکمه خانه یکی از قسمت‌های اصلی گوشی‌های آیفون محسوب می‌شود زیرا در صورت خراب شدن آن تمام عملکرد گوشی دچار اختلال می‌شود. زمانی که کاربر در یک صفحه باشد و نتواند از آن خارج شود، شبیه به هنگ کردن گوشی می‌‎ماند و دیگر آن گوشی فایده‌ای نخواهد داشت. 

خراب شدن دکمه HOME آیفون برای هر فردی که از این گوشی استفاده می‌کند، ممکن است پیش بیاید. این مشکل با چند راه قابله حل است. در ادامه با ما باشید تا خراب شدن دکمه HOME آیفون دکمه آیفون را بررسی کنیم.

مهمترین دلیل خراب شدن دکمه HOME آیفون

خراب شدن دکمه آیفون در سری گوشی‌های 4 یا 5 سال پیش به فراوانی یافت می‌شد و افراد بسیار زیادی با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند. این مشکل به دولیل سخت افزاری و نرم افزاری خراب به وجود می‌آید.

خراب شدن دکمه HOME آیفون به دلیل مشکلات سخت افزاری

خراب شدن دکمه HOME آیفون به دلیل مشکلات سخت افزاری به دلیل سخت افزاری برای مدل‌های خاصی از آیفون مخوصا آیفون 4 قدیمی اتفاق می‌افتد. در این صورت شما مجبورید دکمه Home را سخت فشار دهید تا واکنش نشان دهد و گاهی اوقات حتی فشار زیاد هم تغییری ایجاد نمی کند. خراب شدن گاهی ممکن است به دلیل ضربه خوردن، آب خوردگی، سقوط از ارتفاع، تحت فشار بودن و ... باشد. و سوالی که پیش می‌آید این است که آیا بدون مراجعه به تعمیرات موبایل امکان حل این مشکل هست یا نه؟

دکمه HOME جلوه زیبایی به گوشی می‌دهد و اگر گوشی‌تان دارای گارانتی باشد به مراکز خدمات گارانتی مراجعه کنید تا با تعویض دکمه خانه زیبایی را به گوشی شما برگردانند. 

برای اینکه مطمئن شوید آیا مشکلات سخت افزاری وجود دارد یا نه، ابتدا انگشتتان را آروم روی دکمه بگذارید و کمی دکمه را به جهت های چپ، راست، بالا و پایین هدایت کنید. این احتمال وجود دارد که دکمه به صورت کامل گیر کرده باشد. در صورتی که حس کردید عملکرد دکمه و نحوه تکان خوردن آن شبیه به قبل نیست، احتمال آسیب سخت افزاری وجود دارد.

خراب شدن دکمه HOME آیفون به دلیل مشکلات نرم افزاری

اگر بدون هیچ پیش زمینه‌ای در دکمه HOME مشکلی بوجود آمده در ابتدا بهتر است گوشی خود را ریستور کنید. اگر بعد از ریستور کردن گوشی، مشکل برطرف شد مشکل نرم‌افزاری بوده است. در گوشی‌ای آیفون قابلیتی مبنی بر دکمه HOME فیزیکی وجود دارد که با طی مراحل زیر فعال می‌شود.

 1.  به Setting بروید.
 2. روی General بزنید.
 3. روی Accessibility بزنید.
 4. صفحه را به پایین اسکرول کنید تا به بخش تعامل برسید و AssistiveTouch را لمس کنید .
 5. روی تانگلی که مقابل AssistiveTouch می بینید تپ کنید تا رنگ آن به سبز تغییر کند و به اصطلاح on شود.
 6. پس از آن که این گزینه را روی گوشی خود فعال کردید، تصویر کوچکی از دستیارلمسی(AssistiveTouch) در سمت راست و پایین صفحه نمایش گوشی ظاهر می شود.

دکمه HOME جانبی IOS

اما اگر گوشی‌ آیفون شما از سری IOS های قدیمی تر است باید مراحل متفاوت‌تری را برای فعال سازی دکمه HOME دیگر طی کنید.

 1. روی Setting بزنید
 2. روی General کلیک کنید.
 3. صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید تا به Accessibility برسید.
 4. می توانید آپشن AssistiveTouch را زیر گزینه ی Physical & Motor ببینید.
 5. روی AssistiveTouch تپ کنید و آن را به سمت راست بکشید تا این قابلیت on شود.

دکمه HOME جانبی IOS

پس از فعال سازی AssistiveTouch گزینه‌ای مربعی روی صفحه ظاهر می شود که می توانید آن را دراگ کنید و در هر طرفی که دوست دارید قرار دهید و اگر مدتی با این دستیار HOME لمسی کاری نداشته باشید و آن را لمس نکنید، از روی صفحه نمایش گوشی شما حذف خواهد شد.

با کمک این نرم افزار می‌توانید از پرداخت هزینه‌های گزاف برای تعویض دکمه HOME آیفونتان جلوگیری کنید. در ابتدا استفاده از دکمه هوم مجازی دستگاه که بر روی صفحه نمایش آن ضمیمه شده کمی عجیب به نظر رسد اما با گذر زمان به وجود و استفاده از آن عادت می‌کنید.

نظرات بازدیدکنندگان