علت باد کردن باتری گوشی ‌ها چیست؟

علت باد کردن باتری گوشی ‌ها چیست؟

علت باد کردن باتری گوشی ‌ها چیست؟

لوازم الکترونیک اطراف ما با بهره گیری از باتری لیتیوم یونی و پلیمیری کار خود را انجام می‌دهند. این باطری‌ها طبق وسیله الکترونیک همانند موبایل، تبلت، اسپیکر، دستگاه GPS و ... ابعاد متفاوتی دارند. ترکیبات داخل این باتری‌ها لیتیوم بوده و از آنجایی که تجربه نشان داده گاها با بعضی از دستگاه‌ها سازگار نبوده و تغییراتی در سطوح باتری‌ها صورت گرفته است. به دلالیل مختلفی باطری‌ها لوازم الکترونیک دچار تغییراتی ‌همانند باد کردن می‌شوند  و می‌توانند خطرناک باشند.

gembo.battery

اما علت تغییرات و باد کردن باطری‌ چیست؟

باد کردن باطری به دو شکل است: جامد و گاز. وقتی باطری‌ها در معرض گرمای شدید قرار بگیرند، زیاد از حد نیازشان شارژ شوند، رطوبت به آن‌ها برسد و دچار کارکرد زیاد و کهنگی شوند این امکان وجود دارد که سلول‌های داخل باتری، الکترولیک را که قابلیت اشتعال دارند بیرون می‌دهند و در این زمان که این ترکیبات بیرون می‌آیند در فضای داخلی باطری، زیر سلول‌ها گیر کرده و منجر به تورم و یا باد کردن گوشی می‌شوند. و لایه رویی باطری گاز‌ها را محبوس کرده و از آتش گرفتن آن جلوگیری می‌کند.

gembo.battery

برای جلوگیری از باد کردن باتری گوشی می‌توان راهکار‌هایی را بکار گرفت :

  1. باطری را خنک نگه دارید.
  2. گوشی را در هوای گرم روی داشبرد ماشین نگذارید.
  3. در زمان شارژ شدن از گوشی استفاده نکنید. 
  4. از یک شارژر اصل و با کیفیت استفاده می‌کنید.
  5. بمدت طولانی گوشی را شارژ نکنید.

اگر موارد فوق را رعایت کنید از باد کردن و تورم باتری وسیله الکترونیک خود جلوگیری کرده اید.

ما رو به راحتی در اینستاگرام گمبو دنبال کنید تا مطالب خلاصه شده همراه با فیلم این توضیحات اونجا براتون راحت قابل دست رس باشه.

https://www.instagram.com/p/CE_vIVMhrYc/

نظرات بازدیدکنندگان