راهنمای خرید گوشی هوشمند

راهنمای خرید گوشی هوشمند

راهنمای خرید گوشی هوشمند

برای خرید گوشی هوشمند باید چند جنبه را در نظر گرفت و بررسی کرد.

آیا دارای باتری قوی هست که عمر طولانی داشته باشد و از شارژ کردن سریع پشتیبانی کند؟ آیا قدیمی و تعمیر شده محسوب می‌شود و یا جدید است؟ مزایا و معایبی برای هر دوی آن‌ها وجود دارد.

خیلی از ما بالغ بر صدها گوشی در فروشگاه‌ها و یا دموی آن‌ها را دیده ایم و افراد متخصص در این زمینه شاید بالغ بر صدها گوشی هوشمند را بررسی کرده اند و در همه آن‌ها عوامل اندکی وجود دارد که برای محصول مورد ارزیابی قرار می‌گیرد خواه بازخورد خوبی داشته باشد و یا نه.

در اکثر اوقات خرید یک گوشی هوشمند مخصوصا اگر با هزینه گزافی باشد با نگرانی همراست اما نیاز نیست مضطرب باشید فقط کافیست اطلاعات مفیدی داشته باشید تا خرید موفقی انجام دهید واین مطلب چند نکته که باید رعایت کنید تا خرید بهتری داشته باشید را معرفی می‌کند.

نمایش

gembo.screen

اگر شما همانند خیلی از افرادید که ساعتها با گوشی هوشمند خود وقت می‌گذرانید اطمینان حاصل کنید که شفافیت کافی جهت استفاده در بیرون از منزل را داشته باشد و یا تار نباشد زمانیکه کندی از اینترنت رنج می برید. اگر قصد خرید گوشی با صفحه نمایش بزرگ دارید به رزولوشن آن دقت کنید. در نظر بگیرید که صفحه بزرگ برای تماشای فیلم میخواهید یا صفحه ای کوچک برای به آسانی در دست گرفتن.

باطری

gembo.battery

در مورد باطری گوشی مطالعه ای بر نقد و بررسی‌ها داشته باشید و یا با افرادی که گوشی خوبی در این زمینه دارند صحبت کنید. اکثر افراد دغدغه باطری گوشی خود را دارند و قطعا شما بدنبال گوشی هوشمندی با باطری قوی هستید که حداقل کل روز دوام بیاورد. اگر از این دسته افراد هستید گوشی که انتخاب می‌کنید باید قابلیت شارژ شدن سریع باطری را داشته باشد. قابل ذکر است این روز‌ها اکثر اندروی‌ها باطری و شارژری دارند که در چند دقیقه نیمی از شارژ را به شما می‌دهد و یا اگر آیفون دارید شارژر آی پد تهیه کنید.

دوربین

اگر شما تمایل به عکس گرفتن در هر مکانی هستید و عکس‌های خود را به اشتراک می‌گذارید باید مطمئن شوید دوربین گوشی قوی می‌باشد. و همانطور که می‌دانید متاسفانه گوشی های با قیمت پایین تر از دوربین خوبی برخوردار نیستند پس اگر به دوربین خوبی احتیاج دارید کمی بیشتر برای هزینه در نظر بگیرید.

حافظه

توصیه می‌شود یک گوشی با حداقل حافظه 64G بخرید و یا حتی بیشتر اگر عکس، موزیک و فیلم‌های زیادی را نگهداری می‌کنید. امروزه اپلیکشن‌های فراوانی وجود دارند که گاها به نصب آن‌ها نیازمند می‌شویم و از آنجاییکه تصاویرهم فضای زیادی را می‌گیرند پس به فضای ذخیره ستازی گوشی دقت کنید.

سن گوشی

gembo.old phone

این امکان وجود دارد که بخاطر شرایط اقصادی وسوسه بشویم و تمایل به ذخیره کردن مبلغ بیشتری داشته باشیم و سراغ گوشی ارزان و تعمیر شده برویم. در این حالت باید چند مورد را بخاطر داشته باشید. اگر گوشی مد نظر بیش از 2 یا 3 سال استفاده شده بزودی جهت آپدیت شدن برنامه‌ها شما را دچار رنج خواهد کرد. و حتی بدلیل زیاد و بزرگ شدن اپلیکشن ها و قدیمی تر شدن نسخه اندروید گوشی شما قادر به نصب نرم افزار جدید نخواهید بود. فقط در زمینه پیام و تماس و چک کردن ایمیل شما را یاری خواهد کرد.

اعتبار و سابقه شرکت گوشی

اگر می‌توانید کمی در این مورد تحقیق کنید و خواهید یافت برند‌های همانند Apple ، Samsung  و LG از نام‌های امن ومطمئن در این زمینه هستند و اما نباید از نام‌های هواووی، وان پلاس و شیائومی که این روز‌ها در خود پرچمداران زیادی دارند و افراد زیادی به دلایل گوناگون این برند‌ها را خریداری می‌کنند.

دیگر عوامل

و در انتها عواملی نیز هستند که برای برخی افراد قابل اهمیت اند همانند اینکه آیا این گوشی صدای خوب و استریو دارد؟ آیا قابلیت استفاده از شارژر بی سیم را دارد؟ آیا از نسل اینترنت پنجم پشتیبانی می‌کند؟ و عوامل دیگری که به نسبت افراد متفاوت است.

نظرات بازدیدکنندگان