تشخیص چهره فیس آیدی با ماسک

تشخیص چهره فیس آیدی با ماسک

تشخیص چهره فیس آیدی با ماسک

اکنون که ماسک یک کالای اساسی در زندگی روزمره شده، استفاده از فیس آیدی آیفون، بسیار سخت شده و تشخیص چهره با حضور ماسک به روی صورت، عمل نمی‌کند و بر اساس پروتکل سازمان بهداشت جهانی پس زدن ماسک تا جایی که ممکن است از برداشتن و دست زدن به آن باید اجتناب کرد. با گمبو همراه باشید تا در ادامه نحوه تشخیص چهره توسط فیس آیدی با ماسک را آموزش دهیم.

با گسترش ویروس کرونا، کاربران گوشی‌های آیفون به مشکل برخورده‌اند و برای استفاده از فیس آیدی حتما باید ماسک خود را کامل از روی صورت خود بردارند.
محققان Tencent’s Xuanwu Lab با گزارش جدید وال استریت پی برده‌اند که می‌شود با استفاده از نصف یک ماسک، چهره خود را به دیوایس بشناسانید تا هنگام پوشیدن ماسک هم بتواند چهره را تشخیص دهد. در حال حاضر با آزمایش‌های ما این گزارش موفقیت آمیز نبوده است.

البته بدون فیس آیدی و فقط از طریق ورود رمز هم می‌توان وارد گوشی شد، اما این روش برای پزشکان و پرستاران که این روزها در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند مشکل و غیر ممکن است و حتما باید از فیس آیدی استفاده کنند.

تشخیص چهره فیس آیدی با ماسک

وارد تنظیمات شوید و مسیر Settings > Face ID & Passcode را طی کنید. اگر قبلا عملیات تشخیص چهره را انجام داده‌اید، گزینه Alternate Appearance را لمس کنید و با گزینه Reset Face ID عملیات تشخیص چهره را مجدد انجام دهید و با انتخاب یکی از موارد Set up Face ID یا Set Up Alternate Appearance، تشخیص چهره را شروع کنید.

تشخیص چهره فیس آیدی

در این مرحله همانند تصویر ماسک را از وسط تا کنید و مقابل چهره خود نگه دارید و هنگامی که پیام Face Obstructed را به روی صفحه دیدید، ماسک را از وسط صورت به سمت کناره‌های صورت حرکت دهید تا زمانی که پیغام Move your head slowly to complete the circle را ببینید. تشخیص چهره را به طور کامل انجام دهید تا پیام Face ID is now set up به نشانه موفقیت‌آمیز بودن عملیات نشان داده شود.

روش دوم تشخیص چهره فیس آیدی با ماسک

اگر با انجام مرحله‌ی اول، کماکان فیس آیدی با شناسایی چهره‌ شما مشکل دارد، مراحل زیر را انجام دهید:

تشخیص فیس آیدی


به مسیر Settings > Face ID & Passcode بروید و گزینه‌ی Set Up Alternate Appearance را انتخاب کنید و عملیات تشخیص را آغاز کنید. ماسک را از وسط تا کرده و این بار، آن را جلوی نیمه‌ی دیگر چهره‌ی خود قرار دهید و عملیات را تا انتها انجام دهید تا پیام موفقیت‌آمیز بودن Face ID is now set up تشخیص چهره نمایش به روی گوشی شما نمایش داده شود. با انجام روش دوم دقت فیس آیدی برای شناسایی بالاتر می‌رود.

نظرات بازدیدکنندگان