استفاده از تکنولوژی در یادگیری زبان انگلیسی

استفاده از تکنولوژی در یادگیری زبان انگلیسی

استفاده از تکنولوژی در یادگیری زبان انگلیسی

در عصر جدید استفاده از تکنولوژی در یادگیری زبان و متعاقبا تاثیر بسزای تکنولوژی تبدیل به بخش مهمی شده است، چنانکه در پروسه یادگیری مهارت های زبان انگلیسی در هر محلی اعم از منزل، ماشن و کلاس درس از تکنولوژی کمک گرفته می شود و این امر بدین دلیل است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی یادگیری و حتی آموزش زبان شکل شکل متفاوتی نسبت به گذشته به خود گرفته است.

استفاده از ساخته دست بشر در زمینه تکنولوژی چه سختت افزاری وچه نرم افزاری کمک شایانی به اساتید و معلمان و زبان آموزان کرده و مسیر برایشان هموار تر شده است. انگلیسی به‌عنوان زبان دوم از عناصر قابل توجهی در جوامع حاضر و فعالیت ها محسوب می‌شود که از چهار مهارت برخوردار است و می‌توان با استفاده از تکنولوژی ای مهارت‌ها را تسهیل بخشید و تاثیر آن را بوضوح دید.

سوالی که برای کاربران مطرح می‌شود اینست که در عصر حاضر چطور می‌توان از تکنولوژی برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی استفاده کرد؟

تکنولوژی همیشه بخش مهمی در محیط‌های آموزش و یادگیری زبان بوده است. درواقع از آ« می‌توان به عنوان بخش ضروری و کاربردی برای معلملتن و زبان آ»وزان یاد کرد. و وقتی از تکنولوژی در اهمیت زبان صحبت می‌شود واژه ادغام در میان ای موضوع است، ادغام در پروسه یادگیری و آموزش.

نمی‌توان از کل معنای تکنولوژی صحبت کرد اما می‌توان بصورت کوتاه و سریع به ابزار‌هایی در این زمینه اشاره کرد.

1. هدست (Headset)

هدست

همانطور که می‌دانید هدست وسیله ایست برای انتقال صدا. با استفاده از هدست‌ها می‌توانید صداها را بشنوید و یا صحبت کنید که در این زمینه وکاربرد آن در گوش دادن به صحبت های افراد بومی وموسیقی برای یادگیری مهارت شنیداری مفید است و حتی داشتن دوستان مجازی به افراد توصیه می‌شود.

2.پروژکتورها (Projectors)

پروژکتور

این تکنولوژی بر اساس شیوه تدریس مدرس ضروری است و اساتید باید با استفاده از پروژکتور‌ها زبان آموزان را به یادگیری در کلاس ترغیب کنند. با استفاده از این ابزار می‌توان متون، تصاویر و فیلم ‌های مدنظر اساتید و مناسب سطوح زبان آموزان را نمایش داد.

3.آی پد (Ipads)

آی پد

آی‌پد‌ها کامپیوترهای کوچک بدون دکمه هستند که بسیاری از نیاز‌ها را برططرف می‌کنند و به منظور استفاده از آن‌ها در کلاس‌های آنلاین و ویدئوچت با کمک نرم افزارهایی همانند whatsapp وskype، کاربرد گسترده ای میتوانند داشته باشند.

4. تلفن‌های هوشمند (smartphones)

گوشی هوشمند

این گوشی‌ها این روزها در دست همه افراد دیده می‌شود و کاربرد فراوانی دارند. و می‌توانند برای یادگیری زبان بسیار کاربردی باشند. یکی از کاربرد‌های مفید آن نصب فرهنگ لغت (Dictionary) روی آن‌هاست.

5.ریکوردر (Recorders)

ریکوردر

در راستای اتفاقات و مشکلات این احتمال وجود دارد که زبان آموزان در کلاس حاضر نباشند. بنابراین به کمک این تکنولوژی می‌توان صدای استاد را ضبط کرده و با استفاده از نرم افزارهای خحاص روی ویدئو مورد نظر قرار داد.

تکنولوژی‌های دیگر نظیر اسپیکر‌های قابل حمل و نقل برای استفاده در  جمع و محیط‌های متنوع هستند که در امر یادگیری بکار گرفته می‌شوند. و کاربرد تمامی ای موارد بنا به وجود امکانات و محیط یادگیری و موقعیت جغرافیایی بصورت متفاوتی بکار گرفته میشود.

قابل به ذکر است با توجه به اینکه یادگیری زبان و تکنولوژی نقطه پایانی ندارد و همیشه از طرفداران خاص خود برخوردار است، همواره می‌توان منتظر خبرهای جدیدی بود.

نظرات بازدیدکنندگان