ارائه اپلیکیشن‌ های جایگزین گوگل توسط هواوی تا پایان سال

ارائه اپلیکیشن‌ های جایگزین گوگل توسط هواوی تا پایان سال

با تحریم های آمریکا علیه برند هواوی، این شرکت چینی تصمیم گرفته تا قبل از شروع سال 2020 اپلیکیشن های جایگزین گوگل را به بازار عرضه کند. آنر جدید با سرویس موبایل گوگل (GMS) از راه می رسد.

تحریم های آمریکا علیه شرکت هواوی و ممنوعیت تجارت با شرکت‌هایی همچون گوگل، به هیچ عنوان مانع پیشرفت آن نشده، بلکه استراتژی های کمپانی چینی را دستخوش تغییر کرده اما گزارش های جدید Economic Times نشان دهنده آن هستند که، هواوی با همکاری توسعه دهندگان هندی، در حال جایگزینی برنامه‌های محبوب و پرکاربرد گوگل است. محصولات جدید هواوی از جمله گوشی های آنر، دیگر قابلیت پشتیبانی از سرویس هایی همچون گوگل درایو، Gmail و Maps را ندارند.

اپلیکیشن های جایگزین گوگل توسط هواوی

مصاحبه با چارلز پنگ مدیر هواوی

چارلز پنگ، مدیر هواوی طی مصاحبه ای با ET اعلام کرده که این شرکت در حال آماده سازی سرویس های انحصاری و ساخت یک اکوسیستم جدید است. چارلز پنگ اظهار داشته که برنامه های اصلی همچون سرویس های پرداختی، جهت یابی، پیام رسانی و بازی‌های متعدد تا پایان ماه دسامبر در دسترس افراد قرار می‌گیرند.

کدام اپلیکیشن‌ها جایگزین می‌شوند؟

یوتیوب، گوگل پلی، جیمیل، گوگل پلی گیم و گوگل مپس از جمله اپلیکیشن هایی هستند که هواوی قصد جایگزینی آن ها را دارد. البته ناگفته نماند که این شرکت چینی برای برطرف کردن نیاز کاربران و ماندن در عرصه رقابت چاره ای جز ساختن اکوسیستم جدید ندارد. برند آنر نیز در حال گفتگو با توسعه دهندگان هندی است تا 150 اپلیکیشن کاربردی در این کشور را شناسایی کرده و آن ها را به App Gallery (جایگزین پلی استور) اضافه کند. البته پنگ در خلال گفته‌های خود اعلام کرده که اسمارت فون بعدی آنر به طور قطع قابلیت پشتیبانی از سرویس های گوگل را خواهد داشت.

ارائه محصولات جدید توسط آنر

البته آنر علاوه بر گوشی همراه، قصد دارد محصولات دیگری همچون تلویزیون، وسایل صوتی هوشمند و گجت های مبتنی بر اینترنت اشیاء را نیز به زودی وارد بازار هند کند. در این میان، هواوی نیز در حال آماده سازی محصولات جدید به ویژه ساعت‌های هوشمند است.

نظرات بازدیدکنندگان