بروز مشکل امنیتی در برنامه توییتر

بروز مشکل امنیتی در برنامه توییتر

اگر جزء افرادی هستید که کماکان از برنامه توییتر در گوشی خود استفاده می‌کنید، بهتر است هرچه سریعتر آن را بروزرسانی کنید تا مشکل امنیتی که به وجود آمده گریبان‌گیرتان نشود.

طبق گزارش برخی از کاربران توییتر که از گوشی اندروید استفاده می‌کنند، با توجه به ایمیلی که از سوی توییتر دریافت کرده‌اند مشکل امنیتی برطرف شده است و حساب افراد امن می‌باشد. توییتر اعلام کرده با اینکه حساب آنها حک نشده ولی بهتر است که هرچه سریعتر توییتر را به آخرین نسخه منتشر شده بروزرسانی کنند.

در ایمیل دریافت شده از توییتر، لینکی وجود دارد که شما را به صفحه‌ای که متن زیر در آن قید شده است هدایت می‌کند:

اخیرا یک مشکل امنیتی را در توییتر اندروید شناسایی و رفع کرده‌ایم. مشکلی که می‌توانست به هکرها اجازه دهد اطلاعات حساب‌های کاربری خصوصی (مخفی یا همان Private) را مشاهده کرده و کنترل آن را به دست بگیرند. قبل از ارائه بروزرسانی امنیتی، هکرها می‌توانستند از طریق یک فرایند پیچیده و با قرار دادن یک کد مخرب در قسمت‌های محدود شده برنامه توییتر، از طریق خود برنامه به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشند.

مشکل امنیتی در برنامه توییتر

دو مساله مهم

بعد از بروز این مشکل دو شرکت توییتر و اندروید دو مساله مهم را مبنی بر اینکه با وجود این مشکل امنیتی در توییتر، هیچ گزارشی درمورد حمله به هیچ حسابی گزارش داده نشده است. دومین مورد این است که ایمیل اخطار بر اساس نسخه توییتر و اندروید به برخی کاربران ارسال شده است. اینطور که به نظر می‌رسد، برخی از کاربران ممکن است ایمیل‌هایی با مضمون متفاوت دریافت کرده باشند. اما خب چیزی که اهمیت دارد، بروزرسانی این برنامه است. بنابراین اگر از برنامه توییتر در گوشی اندرویدی خود استفاده می‌کنید، حتما هرچه زودتر آن را به جدیدترین نسخه ارتقا دهید.

نظرات بازدیدکنندگان